«Що? Де? Коли?» ITS edition

У Центрі консолідації студентів Студентське Конструкторське Бюро провело «Що? Де? Коли?» у класичному форматі. Змагалися дві команди: знавці та глядачі. Знавців представляли студенти НН ІТС.

Цього разу глядачі надіслали аж 42 авторських питання, серед яких пройшли перевірку тільки 27. Гразавершилась з рахунком 6:3 на користь знавців. За результатами командного голосування, найкращий знавець - Калюжний Іван.

До вашої уваги стенограма запитань (у випадковому порядку), які було представлено на даній грі:

Хто задав: Марков Михайло

Факультет: студент НН ІТС

Питання: Шлях до успіху цього персонажа можна описати так:

“A A D A C A D D A”

Увага, питання: Події якого фільму можна описати так?

Відповідь: Ця послідовність літер – відповіді на питання в шоу «Хто хоче стати міліонером». Джамаль Малік, 18-річний безграмотний хлопець з Мумбаї. Він виграв це шоу і отримав мільйон доларів. Мова про фільм «Мільйонер із нетрів» («Миллионер из трущоб» неукраїнською). До речі, цей фільм отримав 8 статуеток «Оскар» (одна за найкращий фільм)і 4 «золотих глобуси».

Хто задав: Лугінін Богдан

Факультет: студент НН ФТІ

Питання: Якось мені у голову прийшла думка записати побачене мною. Думаю, це міг бачити кожен із наших знавців, хоча у Луцьку, де я живу, такого і не знайти.

У результаті вийшло таке хоку:

Тихо. Далі – шум.

Згодом – світло і вітер.

З’явився дракон.

Увага, питання: Про якого дракона іде мова, і де ви його можете побачити?

Відповідь: Це вагони метро, які можна побачити відповідно у метро. Коли поїзд наближається, з’являється гуркіт, світло і протяги, а тоді виїжджає сам потяг.

Хто задав: Лугінін Богдан

Факультет: студент НН ФТІ

Питання:

Ось такий опис чогось, що знаходиться в чорній скриньці, автор знайшов в американському міні-серіалі, назва якого ми вам не скажемо.

“Вони – це не завжди змагання… Вони можуть бути Мистецтвом…”

“… це цілий світ… і мені в ньому безпечно, так… Я там сама все контролюю і підкоряю… там все передбачувано… і в невдачах звинувачувати можна тільки себе…”

Увага, питання. Про що так каже героїня?

Відповідь: Героїня телесеріалу «Queen’s gambit» («Хід королеви») говорить про шахи. У чорній скрині шахові фігури (шахи)

Хто задав: Беліков Владислав

Факультет: студент економічного університету (ДТЕУ)

Питання: У своїй книзі “Шлях Самурая” Ямамото Цунетомо Хагакуре написав яким на його думку є шлях самурая

Цитата: Я осягнув, що Шлях Самурая це … У ситуації “або-або” без вагань обирай … . Це не важко.

Увага, питання. Так у чому полягає шлях самурая на думку автора ?

Відповідь: Ямамото Цунемото Хагакуре вважає, що шлях самурая – це смерть.

Хто задав: Ірина Кононова

Факультет: викладач НН ІТС

Питання: Чому саме про котика дуже часто співають у колискових?

Відповідь: Часто в колискових згадують саме котика, адже за народними віруваннями, кіт захищає людину від злої сили, бере її неспокій та тривоги.

Хто задав: Буглак Андрій

Факультет: студент НН ІТС

Питання: Таких пам’ятників всього 4 у світі. Їх встановлювали на знак благодаті свійським тваринам, що рятували людей від голоду. Вони є на Полтавщині та Сумщині.

Увага запитання: яка тварина вилита у пам’ятнику?

Відповідь: На знак благодаті свійським тваринам, що рятували людей від голоду, було встановлено пам’ятник свині.

Хто задав: Геращенко Максим

Факультет: студент НН ІТС

Питання: Навіщо вуличні ліхтарі та стовпи у Празі пронумеровані?

Відповідь: Нумерація ліхтарів та стовпців у Празі для полегшення їх пошуку, коли потрібно щось відремонтувати або замінити. Завдяки номерам вуличні ліхтарі та стовпи можуть бути легко знайдені на мапі, у навігаційній системі або при пошуку конкретного місця за адресою.

3 питання по 20 секунд роздуми на кожне. Грає вся команда.

Питання 1

Питання: “Вона вонюча і для споживання не годиться”. З такого вердикту починалася історія міста, яке сьогодні є відомим водним курортом України. Про яке місто йде мова?

Відповідь: Миргород.

Питання 2

Питання: Юний зоолог з Криму послав товаришу рибу. Виявилось, що риба має таку ж назву, як і місто. Звідки прийшла посилка? Назвіть рибу й місто.

Відповідь Судак.

Питання 3

Питання: Яку назву має картина, зіставлена зі шматочків кольорового скла, скріплених між собою вузькими свинцевими двотавровими балками?

Відповідь: Вітраж.

3 питання по 10 секунд роздуми на кожне. Грає один знавець з команди.

Питання №1

Питання:  Він пішов, але пообіцяв повернутися. Про який фільм йде мова?

Відповідь: Термінатор (I’ll be back!”)

Питання №2

Питання: Скільки куполів у Софієвському соборі в м. Києві?

Відповідь: Храм має пірамідальний ступеневий силует: 12 куполів оточують центральний великий купол. Сумарно – 13.

Питання №3

Питання: Скільки кольорів в радузі?

Відповідь: 7